Pościel do przedszkola – jaką kupić?

27-02-2017

Pościel do przedszkola – jaką kupić?

Jednym z obowiązkowych punktów dnia w przedszkolu jest leżakowanie. Obecnie większość przedszkoli prosi rodziców o przyniesienie pościeli do przedszkola. Jaka sprawdzi się wtedy najlepiej?

Zdarza się, że przedszkole wymaga, aby rodzice przynosili pościel o określonych wymiarach, ale czasami mają oni wolną rękę, ale nie powinna być to pościel zbyt duża. Zwykle standardowy wymiar to 80x220 centymetrów, ale możemy spotkać się również w innymi wymiarami.

Pościel do przedszkola może być dostarczona zarówno w całym komplecie, czyli jako kołderka oraz jako poszewka na nią, a także jako poduszka i poszewka na poduszkę. Czasami rodzice muszą przynieść tylko poszewki.

Przy zakupie warto kierować się wzorem, aby odpowiadał on maluchowi, ale warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są poszewki. Najlepiej, aby była to naturalna bawełna, która jest przewiewna, łatwa do utrzymania w czystości, niealergizująca.

Jeżeli szukasz dobrej pościeli do przedszkola, zajrzyj do sklepu internetowego Aruś: http://arus.pl/category/posciel-do-przedszkola.