Wybieramy łóżeczko dla niemowlęcia

27-02-2017

Zakupienie łóżeczka dla niemowlęcia może być poważnym wyzwaniem. W sklepach znajdziemy naprawdę bardzo szeroki wybór różnych modeli, które wykonane są między innymi z drewna, tworzywa czy też z siatki. Na co warto się zdecydować?

Gdy zależy ci na trwałości, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie łóżeczko wykonane z naturalnego drewna lub też z drewna z elementami z płyty drewnopochodnej. Najczęściej wybierane są łóżeczka drewniane 120x60, które mogą posłużyć maluchowi przez pierwsze lata życia.

Przy dobrze łóżka warto kierować się też jego funkcjami. Zmiana położenia materacyka będzie dużym plusem, ponieważ na początku można umieścić je na wysokim poziomie, a potem, gdy dziecko zacznie wstawać i siadać, na poziomie niższym. W sklepach dostępne są też łóżeczka z demontowanymi szczebelkami, na przykład po to, aby dziecko mogło wychodzić z łóżka samodzielnie i można wtedy stworzyć z łóżeczka mały tapczanik. Gdy szukasz dodatkowego miejsca do przechowywania, dobrym wyborem będzie też łóżeczko z dolną szufladą.

Ciekawe łóżeczka dziecięce czekają w sklepie Aruś pod adresem: http://arus.pl/category/lozeczka-lozeczka-drewniane.